درمان زانو درد و علت آن

زانو درد یکی از مشکلات رایجی است که همه افراد درهرسنی می توانند به آن مبتلا شوند. زانو درد بر اثر آسیب دیدگی هایی مانند کشیدگی رباط صلیبی زانو، پارگی رباط های زانو یا پارگی غضروف ها ایجاد میشود، شرایط دیگری هم مانند بیماری آرتروز ، نقرس و عفونت، پارگی مینیسک زانو ، ژنوواروم، زانوی درون گرد، زانو پرانتزی یا پاکمانی ( واروس بیش از حد ) اختلال در مفصل زانو است که در آن زانو ها از هم فاصله زیادی می گیرند.می تواند باعث بروز درد زانو شود.

تعداد زیادی از زانو درد های خفیف بعد از فیزیوتراپی و حتی بعد از مراقبت های اولیه توسط خود فرد بهبود میابد و این مراقبت های را می توان به عنوان درمان درد پشت زانو تلقی کرد. درمان درد زانو با فیزیوتراپی، ماساژ درمانی و به کاربردن بریس و ورزش های زانو درد نیز در کاهش درد مفصل زانو موثر است در بعضی از موارد برای درمان زانو درد به جراحی نیاز است.آشنایی با علل زانو درد می تواند به شما در درمان دردهای زانو کمک کند.

شایع ترین نوع آسیب های ورزشی در زانو
شایع ترین آسیب ورزشی در زانو پارگی رباط صلیبی قدامی یا ACL و رباط جانبی است که با درد و تورم همراه است البته پارگی مینیسک و رباط ها هم می تواند با آن همزمان شود بالاترین و بیشترین عامل پارگی در ورزشکاران انجام حرکات چرخشی است اگر شدت نیرو زیاد باشد باعث پارگی کامل میگردد ولی اگر شدت آسیب کم باشد ممکن است به شکل کشیدگی در رباط بروز کند که به 3 دسته تقسیم می شوند :
ـ کشیدگی ساده یعنی الیافی از رباط پاره می شوند و آسیب دیدگی به صورت میکروسکوپی و ضعیف می باشد در این نوع شکل رباط طبیعی و طول آن افزایش پیدا کرده است
ـ دومین مرحله پارگی ناکامل است و ممکن است درصدی از رباط دچار پارگی شود و معمولا در افرادی دیده می شود که به تازگی ورزش را یه صورت حرفه ای شروع کردند و عضلات ضعیفی دارند که تا حدودی می تواند در مقابل فشار مقاومت کند
ـ مرحله سوم پارگی کامل است .


آدرس مطب : اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر ساختمان قصر نور واحد 305
تلفن : 32240068 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
درمان زانو درد و علت آن
دلایل کمردرد ناگهانی
آیا صداهای گردن طبیعی است
علت گرفتگی عضلات گردن چیست ؟
بیماری های اسکلتی عضلانی
ارتباط بین شانه درد و حمله قلبی
چاقی و خطرات آن