پای ضربدری چیست

درمان
بهترین روش هایی که برای درمان زانوی ضربدری وجود دارند عبارتند از

درمانهای جراحی
درمانهای بدون جراحی مانند حرکات و نرمش های اصلاحی

حرکات ورزش زانو درد
فیزیوتراپی
لیزر درمانی
استفاده از زانوبند
می باشند که پزشک با توجه به نوع علائم زانو ضربدری و نشانه های بیماران مناسب ترین و جدیدترین راه را برای معالجه و درمان پا ضربدری انتخاب می کند.

جراحی زانوی ضربدری
تشخیص
بااستفاده از رادیوگرافی میتوان طول این ضربدر و راست بودن پاها را ارزیابی کرد.

درمان جراحی
اگر احتمال عود پای ضربدری وجود داشته باشد، یک راه حل این است که پیچ از متافیز حذف شود و رشدکودک در آینده کنترل شود ودرصورت نیاز پیچ های دیگر ی را در مفصل قراردهند.

عوارض جراحی
در مورد خظرات جراحی می توان گفت که هر عمل جراحی ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد که البته عوارض این جراحی بسیار کم است و انتخاب پزشک مجرب و ماهر می تواند این عوارض را به صفر برساند و به درمان قطعی زانوی ضربدری (ژنو واروم) کمک کند.

درمان بدون جراحی
حرکات و نرمش های اصلاحی دقیقا همان چیزی هستند که می خواهیم.
هنگامی که با حرکات و نرمش های اصلاحی حرکات ضعیف را از بین بردید کار خود را انجام داده اید و دیگر نیازی به نرمش های اصلاحی ندارید (مگر اینکه استفاده از آن ها بر اساس حفظ وضعیت بدست آمده باشد). به حرکاتی مثل :
اسکات/ چمباتمه
جهش
دد لیفت
ادامه بدهید . به هر حال به خاطر بسپارید که این فرآیند می تواند چند ماه زمان ببرد.

اگر حرکات و نرمش های اصلاحی در نهایت فرد را در وضعیتهای بدی مانند گسترش پرونیشن پا ، پای ضربدری/ والگوس زانو ، چرخش داخلی لگن قرار دهند، آن حرکات و نرمش ها خیلی اشکال دارند و مشکل را حل نمی کنند بلکه فقط آن را گسترش می دهند.با ساده ترین انواع حرکات اصلاحی شروع کنید و هنگامی که در حرکات ساده تر مهارت بدست آوردید به سمت حرکات بعدی پیش بروید.این حرکات و نرمش ها نباید درد داشته باشند. با این وجود اگر هنگامی که آن ها را انجام می دهید باعث درد شوند، در اواخر روز و بعد از تمرین یا روز بعد خواهید دید که آن نرمش ها کاری که باید انجام دهند را انجام نداده اند.

کار کردن با درد در حوزه تخصص حرفه ای ها ( پزشک ، درمانگر ) قرار دارد. اگر نمی توانید هیچ کاری را بدون درد انجام دهید به کسی مراجعه کنید.معمولا درد بخشی از برنامه توانبخشی است ولی درمان باید به دستور یک متخصص آموزش دیده باشد. اگر قادر نیستید بدون اینکه درد داشته باشید کار زیادی انجام دهید به متخصص مراجعه کنید.همواره باید بعد از حرکات اصلاحی کششی و تقویتی تکنیک ها را تمرین کرد. می خواهیم از تحرک و ثبات جدیدی که تازه ایجاد کرده ایم برای کمک به ایجاد یک برنامه محرک دائمی (تکنیک بهتر) استفاده کنیم.

فیزیوتراپی
فیزیوتراپیست ها متخصصان مراقبت های فیزیکی هستند که بیماری هایی که توانایی افراد برای حرکت کردن و انجام فعالیت های زندگی روزانه را محدود می کنند مانند پای ضربدری تشخیص داده درمان می کنند.
فیزیوتراپیست ها فرد را معاینه کرده و با استفاده از تکنیک های درمانی برنامه ای برای
توانایی حرکت کردن
کاهش درد
بازیابی عملکرد
جلوگیری از ناتوانی
درمان زانو ضربدری
ایجاد می کنند.

به علاوه، فیزیوتراپیست ها با افراد کار می کنند تا از فقدان حرکت پیشگیری کنند و این کار را از طریق ایجاد برنامه های تناسب اندام و سلامتی برای یک شیوه زندگی سالم تر و پویاتر انجام می دهند.فیزیوتراپیست ها در بهبود تحرک و حرکت کردن متخصص هستند و حرکت بدون درد برای بالا بردن کیفیت زندگی روزانه هدف اصلی آنان است.ورزشهای اصلاحی در ادامه متن ارایه میشوند.


آدرس مطب : اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر ساختمان قصر نور واحد 305
تلفن : 32240068 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
پای ضربدری چیست
آیا صداهای گردن طبیعی است
بیماری های اسکلتی عضلانی
چاقی و خطرات آن
دلایل کمردرد ناگهانی
ارتباط بین شانه درد و حمله قلبی
علت گرفتگی عضلات گردن چیست ؟