آرنج تنیس بازان

این اطلاعات جهت درک مناسب و انتخاب روش درمانی مناسب برای وضعیت شما ارائه می شوند. آرنج شامل استخوان بازو و دو استخوان ساعدمی شود. آرنج دارای دو مفصل می باشد: یک مفصل که بصورت یک لولا عمل می کند و به شما امکان می دهد تا آرنج خود را باز و بسته نمایید.مفصل دیگر، امکان چرخش ساعد شما را فراهم می نماید و امکان چرخش دست شما به سمت سقف را فراهم می نماید.مفصل توسط عضلات احاطه می شود و توسط آنها به حرکت در می آید.تاندونها باعث اتصال عضلات به استخوانها می شوند. اعصاب نیز از اطراف مفصل عبور می نمایند.

تنیس البو چیست ؟
تنیس البو زمانی ایجاد می شود که یک و یا تعداد بیشتری از تاندونهایی که باعث اتصال عضلات مچ دست و انگشتان به استخوان می شوند، دردناک، ضخیم و یا متورم می شوند. گاهی درد در سمت داخل آرنج احساس می شود که به آن تنیس البو داخلی و یا گلفرز البو گفته می شود که در آن تاندونهای دیگری آسیب می بینند.

میزان شیوع آن چقدر می باشد ؟
این عارضه در هر سنی رخ می دهد (اغلب بین ۴۰ تا ۵۰ سالگی) و در زنان نسبت به مردان شایعتر می باشد.

نشانه های آن کدامند ؟
درد در سمت خارجی آرنج که از ناراحتی خفیف تا درد شدید مداخله کننده در زمان خواب متغیر می باشد. گرفتن اشیا و نیز چرخاندن دست اغلب دردناک بوده و زمانی که آرنج خم باشد و یا چیزی در دست نگه داشته باشید بدتر می شود. حرکات تکراری و نیز استفاده طولانی مدت از کامپیوتر باعث بدتر شدن آن می شود. سمت خارجی آرنج شما بسیار دردناک بوده بویژه در زمان تماس و شما ممکن است که در زمان حرکت دادن ساعد خود به سمت پایین احساس درد نمایید.

چرا این عارضه رخ می دهد ؟
علت دقیق التهاب اپی کندیل خارجی استخوان هومروس نامشخص می باشد. اغلب مردم تنیس بازی نمی کنند!!!! ممکن است که این عارضه در نتیجه یک آسیب ورزشی، و یا حرکات تکراری مچ و دست در زمان کار ایجاد شود. بطور مثال، کار با صفحه کلید کامپیوتر. البته در اکثر مواقع به دلیل نامشخصی این عارضه رخ می دهد. اطلاق می شود. که این طور تصور می شود که این عارضه به دلیل استفاده بیش از اندازه از عضو ایجاد شود که اصطلاحا به آن عارضه ای بستگی به دو عامل مدت زمان و سختی کار عضلات دارد


آدرس مطب : اصفهان خیابان شمس آبادی چهارراه قصر ساختمان قصر نور واحد 305
تلفن : 32240068 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آرنج تنیس بازان
ارتباط بین شانه درد و حمله قلبی
بیماری های اسکلتی عضلانی
آیا صداهای گردن طبیعی است
علت گرفتگی عضلات گردن چیست ؟
چاقی و خطرات آن
دلایل کمردرد ناگهانی